syrop:
- 1 kg cukru
- 1l wody
Truskawki oczyszczamy z szypułek, płuczemy, osączamy.
Wkładamy do czystych, wyparzonych słoiczkow, zalewamy gorącym syropem i pasteryzujemy 15-20 min. w zależności od wielkości słoików.
Często robię w małych sloiczkach, by w zimowe wieczory rozkoszować się smakiem lata.
Należy pamiętać że ciepłe słoiki wstawiamy do wody o takiej samej temperaturze, a zimne do zimnej. Różnica temperatur może spowodować pęknięcie słoika.



Brak komentarzy:
Prześlij komentarz